Boží dotyk

Moja práca ponúka denne množstvo podnetov, ako sa stať lepším človekom. Aj pre toto sa ju oplatí robiť.

Počuli ste niekedy spojenie „noc viery“ ? Znamená to taký stav, že síce veríte, že tam hore niečo je, ale nemáte z toho úžasný pocit, nežasnete dennodenne nad Božím veľdielom a už vôbec vám nepríde, že vrchol slasti je vyspovedať sa a prijať sviatosť oltárnu. Dolná úvrať životnej sínusoidy. Stav tesne po útoku dementorov.

Mávam to.

Mám aj lieky. Pre mňa sú to aktivačné momenty, nakopnutia, ktoré vždy prichádzajú vtedy, keď treba. Na podnet dnešného exercitátora (vďaka, otec Hafera) som niektoré spísal.

1.Narodenie prvého dieťaťa

Som zvyknutý mať veci pod kontrolou. Zvyčajne viem, čo idem robiť a aj aký výsledok mám očakávať. Keď vzniká nový život, je to inak. Necítim sa schopný vytvoriť nový život len s manželkou. Moment pôrodu (bol som na sále) je pre mňa doteraz asi najsilnejší dôkaz, že Boh je.

2.Medjugorje

Malá dedinka medzi horami v Bosne. Nikdy som nejako extra neveril na zjavenia a všetky súčasné zázraky mi pripadali divne. Verím, že v Káne Ježiš dokázal urobiť z vody víno, ale že sa malým deťom 24.6. 1981 zjavila Panna Mária mi príde ako ťažší oriešok.

Bol som tam dvakrát. Oplatí sa to. Dlho viem, čo znamená pojem genius loci (duch miesta). To je to, čo Praha má a Bratislava by to chcela mať. Medju to má úplne najhojnejšie.

3. GodZone

Vždy sa ma hudba dotýkala, ale gospelu som prišiel na chuť až s projektom GodZone. Vidieť tisícky ľudí chváliť Boha (dobre, možno je tam veľa emócií a málo skutočného duchovna, ale to je o prístupe každého jednotlivca – keď tam chcem vidieť masovku a marketing, tak ho tam vidím a keď tam chcem vidieť skutočného Ježiša, tak aj toho tam vidím) je neopakovateľný zážitok.

4. Záver školskej hry Patrím k vám

Bol som na viacerých hrách, ale navždy mi ostane v pamäti standing ovation v starom divadle – ten pocit, že “áno, zvládli sme to, podarilo sa to, je to požehnané” je výnimočný.

5. Slnko na preliezkach

Obyčajná situácia, dcéra lezie na preliezku (taký vodorovný rebrík vo výške cca 180 cm) a ja ju zdola istím. Je prežiarená šťastím a spoza nej prebleskuje slnko. Presne rovnaký obraz ako včera pri vyloženej sviatosti. Stopa Boha.

Skúste sa zamyslieť, či nemáte odžité podobné zážitky, dotyky Boha. Možno niekoho vyvedú z noci viery alebo inšpirujú k väčšiemu dobru.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s