ROZTRHANÉ NOHAVICE

Táto vec je na našej škole známa . Roztrhané nohavice a už je zle. Študentom je to v podstate jedno, no nejeden profesor sa k vám prihovorí a povie vám ohľadne vášho výzoru. Avšak nejdem sa teraz vyjadrovať k téme obliekania zovňajšku, ale skôr vnútra.

V dnešný deň som mal možnosť zazrieť na ulici nejeden pár roztrhaných nohavíc. Veď je to „IN“. Nanešťastie som videl aj takých ľudí, pri ktorých level roztrhaných nohavíc nadobudol vysoké číslo. Ich nohavice boli viac roztrhané ako v celku. Ale to bolo skôr „OUT“ alebo aspoň ich nohy. Ale ako som povedal na začiatku, nebudem sa vyjadrovať k téme obliekania sa.

Keď som kráčal domov, opäť som videl mladých s otrhanými nohavicami a napadla mi taká myšlienka. K ČOMU NÁS VEDIE TÁTO DOBA? ČO NÁM PONÚKA? ČO JE „IN“?

Roztrhané nohavice sú v tejto dobe „IN“. Takéto roztrhané nohavice sa objavujú čoraz častejšie a častejšie. Dnešná doba liberalizmu nám ponúka takéto nohavice. Sú priam na každom kroku. Diera na nohaviciach- ísť sa len tak opiť, fajčiť aj keď nemôžem, drogovať, neviazaný sex, vandalizmus, neúcta voči starším, voči autoritám, podvádzanie, nevera, rozvod a iné. Veď si slobodný. Môžeš čo chceš, čo cítiš. Tieto nohavice teraz asi letia. Neničia len charakter, ale aj vzťahy. Dokonca niektoré televízie nemajú problém vypustiť do obehu seriály s rozvrátenými manželstvami a ukazovať to deťom ako niečo fajn, na čom sa dokonca dá aj zasmiať. Aj fantomas sa so svojimi deťmi na tom smeje.

Máme ale dobrú záplatu na tieto nohavice. Máme Ježiša Krista. Máme niekoho kto nám jasne povedal čo áno, čo nie! Máme dokonca aj knihu, v ktorej to máš pekne napísané. Ježiš to nepovedal pred 2000 rokmi len tak. On vedel čo bolo, čo je a aj čo bude. Ak by si náhodou váhal, tak skús či sú správne jeho rady, ktoré nám dal do života. Keď nevieš aké sú, tak otvor Bibliu. Aj na internete je. Dokonca si ju môžeš aj stiahnuť.

PS: Ak chceš byť „IN“, zvoľ si Ježiša. Ten neprestal byť „IN“ ani po 2000 rokoch. Mám 16 a Ježiš je pre mňa „IN“.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s