Nový riaditeľ, nová škola?

on

A je to tu! Vedeli ste to? Vie vôbec niekto, že práve teraz prebieha voľba nového riaditeľa našej školy?

Priznám sa, že aj ja sám som o tom presne nevedel, pretože ako študent som zahltený bežnými študentskými starosťami. Naskytá sa zopár otázok. Čo všetko sa zmení príchodom nového riaditeľa? Čo pre nás znamenal ešte ten terajší? Máme sa obávať budúcnosti?

V prvom rade by som sám za seba chcel vyzdvihnúť to, čo pre nás urobil ešte stále aktuálny pán riaditeľ. Myslím si, že je veľmi rozhľadený a múdry človek. Vždy prezentoval svoje presvedčenia s odhodlaním a entuziazmom. Viedol našu školu nie vždy ľahkou cestou, pretože ako cirkevná škola sme sa neraz ocitli v nemilosti politikov, a tak sme museli zvládať oveľa náročnejšie situácie ako možno iné štátne školy. A napriek všetkým týmto prekážkam sme stále tu. Ideme dopredu. Rozširujeme sa a dosahujeme nadpriemerné výsledky, čo je obdivuhodné a určite má na tom zásluhu aj pán riaditeľ. Myslím si, že vďaka nemu sme si zachovali správny postoj k dnešným etickým či náboženským alebo čisto morálnym problémom. Pán riaditeľ nechal vždy priestor diskusii, čo nám všetkým veľmi prospelo. Ak by sme sa poriadne začítali do jeho skrípt, bez znechutenia do učenia, určite by nás v mnohom obohatili. Jeho práca tak vždy zostane v DNA našej školy. Napriek tomu, že ako ľudia robíme aj chyby a nie vždy vyhodnotíme všetko správne si myslím, že pán riaditeľ urobil kus kvalitnej roboty a zaslúži si od nás vďaku.

A tak prichádza nová éra s neistou budúcnosťou. S napätím budeme očakávať kto zasadne do riaditeľského kresla. Bude to muž či žena? Bude to známy profesor, či niekto úplne nový? Rozhodne bude mať pred sebou nové výzvy, s ktorými sa bude musieť vysporiadať. Tak ako doba pokročila, budeme očakávať, že sa to odrazí aj na našej škole. Tak ako tu boli problémy budú aj teraz. Každý čaká, že škola bude aj naďalej dosahovať výborné výsledky. Tiež bude zaujímavé sledovať nakoľko sa zmení charakter školy príchodom nového vedenia. Nechajme sa teda prekvapiť.

Ja osobne som optimista a verím, že to nie je len v ľudskom, ale aj v Božom zámere, aby sme ďalej prosperovali a menili veci k lepšiemu.

Nezostáva nič iné len počkať a dôverovať…

One Comment Add yours

  1. andreaondruskova píše:

    Meno vieme, otázky zostávajú.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s